سوال ها و جواب ها

در اینجا پرسش های موردنظرتان را پیدا کنید و از موضوعات آماده پاسخ خود را دریافت کنید.

نمی توانید پاسخی پیدا کنید؟

ثبت نام و ورود

ثبت سفارش

حمل و نقل

بازگردانی کالا

ثبت نام و ورود

عضویت و ورود در بیلیون بیت چگونه است؟

بر روی دکمه ی عضویت / ورود در بالای صفحه کلیک کنید با وارد کردن ایمیل یا شماره ی همراه وارد حساب کاربری خود شوید. در صورت استفاده از ایمیل برای ورود لازم است رمز عبور را وارد کرده و بر روی دکمه ی ورود کلیک کنید و در صورت استفاده از شماره ی همراه، بدون در نظر گرفتن رمز عبور بر روی دکمه ورود با کد یکبار مصرف کلیک نمایید. برای عضویت در همین صفحه بر روی بر روی دکمه ثبت نام کلیک و اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنید. جهت نیاز به ایجاد حساب با رمز عبور بر روی دکمه ثبت نام با رمز عبور و در غیر اینصورت روی دکمه ثبت نام با کد تایید کلیک نمایید.

چطور میتوانم مشخصات کاربری و ایمیل خود را ویرایش کنم؟

وارد حساب کاربری خود شوید و روی گزینه “جزئیات حساب” کلیک کنید و در صفحه‏ ی باز شده اطلاعات شخصی خود را ویرایش کنید.

چطور آدرس خود را در حساب کاربری ثبت یا ویرایش کنم؟

وارد حساب کاربری خود شوید و روی گزینه “آدرس ها” کلیک کنید و در صفحه‏ ی باز شده آدرس خود را ویرایش کنید.

چطور میتوانم کلمه عبور ( رمز ) خود را بازیابی کنم؟

بر روی دکمه ی عضویت / ورود در بالای صفحه کلیک کنید، روی گزینه “فراموشی رمز عبور” کلیک کنید. ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد نمایید. پس از دریافت پیامک و یا لینک بازیابی می توانید رمز عبور جدید را وارد نمایید.

ثبت سفارش

چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم ؟

وارد حساب کاربری خود شوید و روی گزینه “سفارشات” کلیک کنید و در صفحه‏ ی باز شده آخرین وضعیت سفارشات خود را مشاهده کنید.

چطور میتوانم با حساب کاربری خود برای شرکت یا ارگان حقوقی خرید کنم ؟

در صفحه ی تسویه حساب، نام شرکت یا سازمان مربوطه را وارد نمایید.

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

 خیر، امکان ثبت سفارش فقط از طریق سایت و یا ارسال پیام در واتساپ به شماره 989375406623+ امکان پذیر است.

چطور نظر خود را برای کالای خریداری شده ثبت کنم ؟

بعد از ورود به حساب کاربری با ورود به صفحه “سفارشات” بر روی لینک محصول خریداری شده کلیک کنید، در صفحه ی محصول، با زدن گزینه ی “ثبت نظر” در پایین صفحه نظر خود را ثبت کنید. توجه کنید فقط در صورت ثبت نظر برای کالای خریداری شده و در صورت تایید آن به شما کد تخفیف تعلق می گیرد.

حمل و نقل و ارسال

بعد از اینکه سفارشم ثبت و تسویه شد ، چه زمانی میتوانم آن را تحویل بگیرم؟

در شهر تهران کلیه ارسال های فوری برای سفارشاتی که قبل از ساعت 17 ثبت شده اند در همان روز و سفارشات بعد از این ساعت یا ارسال های غیر فوری (ارسال از 1 روز کاری و غیره) در روز کاری مشخص شده قبل از ساعت 14 با هماهنگی توسط پیک ارسال می شوند.

در شهرستان ها و حومه استان تهران کلیه ارسال های فوری برای سفارشاتی که قبل از ساعت 13 ثبت شده اند در همان روز و سفارشات بعد از این ساعت یا ارسال های غیر فوری (ارسال از 1 روز کاری و غیره) در روز کاری مشخص شده قبل از ساعت 13 با هماهنگی توسط پست پیشتاز ارسال می شوند.

سفارشاتی که از طریق پست پیشتاز ارسال می شوند را چگونه می توان پیگیری کرد؟

در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست هستید، می‌توانید مرسوله را از طریق سایت شرکت پست به آدرس https://tracking.post.ir پیگیری کنید. شماره مرسوله 24 رقمی پست را می توانید با مراجعه به صفحه کاربری خود در بخش سفارشات دریافت کنید.

ارسال سفارشات حجیم و سنگین چگونه است؟

با توجه به قوانین شرکت پست مرسولات با وزن بالای 30 کیلوگرم در تهران و شهرستان قبل از ارسال با هماهنگی توسط تیپاکس یا باربری ارسال می گردند.

می‏‌توانم سفارشم را به صورت حضوری تحویل بگیرم؟

خیر، در حال حاضر به دلیل تنوع کالا و سفارشات امکان دریافت حضوری وجود ندارد.

بازگردانی کالا

اگر از خرید خود بعد از تحویل کالا منصرف شوم میتوانم آن را برگردانم؟

بله، انصراف خود را تا حداکثر 7 روز پس از سفارش اطلاع دهید و کالا را پس از تایید همکاران ما بر اساس شرایط بازگردانی کالا از طریق پست پیشتاز ارسال کنید.

تا چند روز مهلت دارم محصول خریداری شده ی خود را مرجوع کنم؟

شما می توانید درخواست مرجوعی خود را تا 7 روز و برای کالا آسیب دیده تا 24 ساعت پس از تحویل کالا در روزهای کاری و در ساعات اداری به ما اعلام کنید. بعد از گذشت این مدت کالاهای دارای گارانتی، وارد طول دوره گارانتی می شوند.

روند رسیدگی به درخواست مرجوعی کالای آسیب دیده چگونه است؟

علت مرجوعی کالا توسط کارشناسان بررسی و مطابق با شرایط و قوانین تایید و یا رد می شود. پس از بررسی موارد مطرح شده، در صورت تایید ایراد کالا ، وجه به حساب شما عودت داده می شود و در صورت عدم تایید و تمایل شما کالا به شما باز خواهد گشت.

چطور میتوانم از گارانتی محصول استفاده کنم؟

در صورتی که محصولاتی با گارانتی شرکت عصر تصویر صبا را خریداری نموده اید با مراجعه به بخش گارانتی این محصولات درخواست خود را ثبت کنید.